Alapítók

2018. okt. 12.

A 12 alapító neve és fontosabb tisztségei (abc sorrendben):

Balogh Tibor

Nyugalmazott tanár, saját vállalkozásában ma is aktív tanulásfejlesztő pedagógus. Az alapítvány kuratóriumának tagja.

Győri Zoltán

Nyugalmazott cégvezető, a móri Képző és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány alapítója és kuratóriumi tagja.

Fenyves Péter

Mór város polgármestere, akit 2019-ben negyedik alkalommal választottak e tisztségre.

Klecska Ernő

Székesfehérvári újságíró, közéleti személyiség és civil aktivista.

Lampert Csaba

Cégvezető, több móri civil szervezet tagja és vezetője, köztük a Móri Városvédő és Szépító Egyesület volt elnöke, a Városi Közművelődési Közalapítvány kuratóriumi tagja.

Nagy Sándor

Cégvezető, 30 éven át a móri Képző és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány titkára, amatőr íjász és hagyományőrző..

Nagy Tamás

Nyugalmazott programozó-mérnök és egyben amatőr budapesti helytörténész. A Wekerlei Társaskör Egyesület alapítója,volt elnökségi tagja.

Schwartz Alajos

Nyugalmazott móri helytörténész, a Móri németség története c. könyv szerzője.

Trosztmér Károly

Nyugalmazott iskolaigazgató, a móri Wekerle Sándor Egyesület volt elnöke.

Tóth János

Cégvezető, művészetbarát mecénás.

Törő Gábor

Országgyűlési képviselő, a Wekerle Sándor Emlékbizottság volt elnöke, számos közéleti tisztség betöltötte.

Varga Máté

Borász és cégvezető, a Móri Borvidék Hegyközsége elnöke.