Alapítók

2018. okt. 12.

A 12 alapító neve és fontosabb tisztségei (abc sorrendben):

• Balogh Tibor

Nyugalmazott tanár, saját vállalkozásában ma is aktív tanulásfejlesztő pedagógus. 2017-től az alapítvány kuratóriumának tagja.

• Győri Zoltán

Nyugalmazott cégvezető, a móri Képző és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány alapítója és volt kuratóriumi tagja.

• Fenyves Péter

Mór város polgármestere, akit 2019-ben negyedik alkalommal választottak e tisztségre.

• Klecska Ernő+

Székesfehérvári újságíró, közéleti személyiség és civil aktivista.
+Elhunyt a 2020. évi korononavírus járvány idején.

• Lampert Csaba

Cégvezető, több móri civil szervezet tagja és vezetője, köztük a Móri Városvédő és Szépító Egyesület volt elnöke, a Városi Közművelődési Közalapítvány kuratóriumi tagja.

• Nagy Sándor

Cégvezető, 30 éven át a móri Képző és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány titkára, amatőr íjász és hagyományőrző.

• Nagy Tamás

Nyugalmazott programozó-mérnök és egyben amatőr budapesti helytörténész. A Wekerlei Társaskör Egyesület alapítója, volt elnökségi tagja.

• Schwartz Alajos+

Nyugalmazott móri helytörténész, a Móri németség története c. könyv szerzője.
+Elhunyt 2022-ben, élete 93. évében

• Trosztmér Károly

Nyugalmazott iskolaigazgató, hivatali irodavezető, a móri Wekerle Sándor Egyesület volt elnöke.

• Tóth János

Cégvezető, művészetbarát mecénás.

• Törő Gábor

2010-től egyéni választókerületi országgyűlési képviselő, a Wekerle Sándor Emlékbizottság volt elnöke, számos közéleti tisztség betöltője.

• Varga Máté

Borász és cégvezető, a Móri Borvidék Hegyközsége elnöke.