Wekerle Emlékbor vándordíj

2018. okt. 12.

Wekerle Sándor kultuszának ápolása a Móri Borvidéken a borkultúrával is összefonódott. 2011-ben a Wekerel Emlékév tiszteletére Wekerle Cuvée néven 1.175 palack különleges bort készített a borvidék négy pincészete.
2018-ban az alapítvány Fenyves Péter móri polgármester kezdeményezésre Wekerle Emlékbor vándordíjat alapított, amelyet a Móri Borvidék Szent-György heti borversenyén ítél oda legjobb bornak a szakmai és társadalmi zsűri. A borversenyt az alapítvánnyal közösen a Móri Borvidék Hegyközsége és a Brindisi Szent Lőrinc Borrend szervezi meg és bonyolítja le, ügyelve a szabályok betartására és a szakmai színvonal biztosításra. A vándordíj Mosberger Róbert Móron élő művész alkotása: szólófürtöt és kelyhet formázó bronz-márvány művészi kisplasztika. A díjat elnyerő borászat egy évre jogot szerez a nyertes borból 1.000 sorszámozott palack Wekerle Emlékbor néven történő forgalmazására.

Nyertes borok és borászatok:

2018 év: generosa 2017 – Molnár Borház Kft. (94,2 pont, nagy arany minősítés)

2019. év: generosa gold 2018 – Molnár Borház Kft. (90,4 pont, arany minősítés)