Wekerle Centenáriumi Év 2021

2021. jan. 29.

FELHÍVÁS

Wekerle Sándor, a dualizmus korának kiemelkedő államférfija, Magyarország első polgári származású, háromszoros miniszterelnöke és számos jelentős állami és társadalmi tisztség betöltője halálának 100. évfordulója tiszteletére, emlékének ápolására

WEKERLE CENTENÁRIUMI ÉV

meghirdetését kezdeményezi a Móron alapított Wekerle Sándor Életművét Gondozó Kulturális és Tudományos Alapítvány.

Wekerle Sándor kora kiemelkedő pénzügyi zsenije, innovátora és a haza szolgálatát minden körülmények között előtérbe helyező politikusa volt. Magyarország polgárosodása, gazdasági, intézményi és infrasrukturális fejlődésének számos eredménye kötődik nevéhez és tetteihez.

Az Alapítvány 2021-ben szülővárosában, Móron sokszínű - tudományos, művészeti és kulturális és hagyományőrző - rendezvénysorozatot szervez Wekerle Sándor tiszteletére.

Az Alapítvány ezúton felkéri az állami, önkormányzati, szakmai, tudományos és civil szervezeteket, intézményeket a Wekerle Centenáriumi Évhez történő csatlakozásra, önálló rendezvények, megemlékezések szervezésére.

Tegyünk közösen azért, hogy Wekerle Sándor teljesítménye, személyes példája megfelelő helyet és elismerést kapjon nemzetünk történelmében!

Az egyes rendezvények részletes programja az alábbi eléréseken olvasható:

2021. augusztus 25. (szerda)
Wekerle Sándor és a dualizmus kora grafikai kiállítás és
Egy szobor születése - a Wekerle Emlékmű fotókiállítás

2021. augusztus 26. (csütörtök)
Megemlékezés és centenáriumi díszünnepség
Wekerle Sándor halála 100. évfordulóján

2021. augusztus 27. (péntek)
Kárbin Ákos: Wekerle Sándor, a Monarchia aranyembere
című könyvének bemutatój
a a Lamberg-kastélyban

2021. szeptember 17. (péntek)