Grafikai pályázat - Wekerle Sándor és a dualizmus kora

2021. már. 22.

A Wekerle Sándor Alapítvány a Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvánnyal együttműködésben grafikai pályázatot hirdet meg amatőr alkotók és hivatásos művészek számára Wekerle Sándor és a dualizmus kora témakörben.

A pályázat kiemelt célja:  Wekerle Sándor történelmi emlékezetének megőrzése, saját kora és a jelenkori párhuzamok, személyes üzenetek, gondolatok, élmények bemutatása művészi formában.

A pályázaton az első három helyezett pénzdíjban és díszoklevélben részesült.

A pályaművek bírálatára a kiiró neves szakemberekből, művészekből álló zsűrit kért fel, amelynek tagjai:
Elnök: Nagy Benedek szobrászművész, a Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány elnöke
Báger Gusztáv, József Attila díjas költő
Ecsedi Mária grafikus, festő és textilművész
Mosberger Róbert grafikus és fotóművész
Varga Gábor Farkas grafikus művész

A legjobb pályamunkákból az alapítvány kiállítást rendez, amelynek ünnepélyes megnyitójára a Wekerle Centenáriumi Év keretében 2021. augusztus 26-án kerül sor a móri Lamberg-kastélyban.

A pályázati feltételeket a csatolt kiírás tartalmazza.  Az alkotásokat digitális formátumban kérjük benyújtani a közzétett pályázati adatlapot is mellékelve.

Benyújtás határideje: 2021. május 31.

A kiíró és a zsűri bíznak abban, hogy a pályázók színvonalas munkáikkal hozzájárulnak a Wekerle Centenáriumi Év 2021 méltó megünnepléséhez, a Wekerle hagyományápoláshoz.