Könyvbemutató Wekerle Sándorról

2021. aug. 17.

KÁRBIN ÁKOS:  WEKERLE SÁNDOR, A MONARCHIA ARANYEMBERE  című könyve bemutatója

Időpontja:  2021. augusztus 27. (péntek) 16.00

Helye: Lamberg-kastély, Mór, Szent István tér 4.

A Wekerle Sándor Életművét Gondozó Kulturális és Tudományos Alapítvány tisztelettel meghívja az érdeklődőket

WEKERLE SÁNDOR  Mór szülötte, Magyarország első polgári származású miniszterelnöke halála 100. évfordulója évében,

a Gondolat Kiadó kiadásában megjelenő

Dr. Kárbin Ákos történész  WEKERLE SÁNDOR, A MONARCIA ARANYEMBERE című könyve bemutatójára

A kiadás fő támogatója: Magyar Nemzeti Bank

A rendezvénysorozat fővédnöke: Törő Gábor országgyűlési képviselő

A korlátozott helyek miatt a rendezvény csak előzetes bejelentkezéssel látogatható.
A részvételi szándékot a wekerle.alapitvany@gmail.com e-mail címre vagy a Városi Könyvtárban kérjük jelezni augusztus 24-ig.

Program:

- Fuvola szóló Kopiás Gabriella művésznő előadásában, zongorán kíséri Fornai Miklós

- Fenyves Péter, Mór város polgármestere köszöntője

- A könyv bemutatója, laudációk:

Wekerle Sándorról történészi szemmel
Dr. Egry Gábor, a Politikatörténeti Intézet igazgatója, a könyv lektora szakmai értékelése

Wekerle Sándor, kora pénzügyi zsenije munkássága méltatása
Balatoni  András, a Magyar Nemzeti Bank igazgatója beszéde

- Dr. Kárbin Ákos szerző köszönetnyilvánítása

- Wekerle Sándor Alapítvány köszönetnyilvánítása

- Fogadás a Vasarely teremben

Pohárköszöntőt mond Buza Ernő, a Wekerle Sándor Alapítvány elnöke

- A könyv szerző általi dedikálása

Védettségi előírás:

A hatályos kormányrendelet értelmében a zárt téri egyéb rendezvényeken a részvétel feltétele a védettségi igazolvány vagy az EESZT applikációs igazolás bemutatása. Tisztelettel kérjük ezért a meghívottaktól a rendezvény időpontjában érvényes járványügyi előírások betartását, illetve belépés előtt a védettségi igazolás bemutatását.