Wekerle sírkert ünnepélyes átadása Nyáregyházán

2021. jún. 08.
Wekerle sírkert ünnepélyes átadása Nyáregyházán

A Wekerle Centenáriumi Év keretében 2021. június 05-én került sor a Pest megyei Nyáregyházán a felújított Wekerle sírkert ünnepélyes átadására. A Két Szív Római Katolikus Plébánia és a Wekerle Sándor Alapítvány által megvalósított felújítást a Magyar Nemzeti Bank több mint 3 millió forinttal támogatta. Az átadó ünnepség előtt Marton Zsolt, a Váci egyházmegye püspöke celebrált szentmisét.

Köszöntő beszédében Virág Barnabás, az MNB alelnöke Wekerle Sándor miniszterelnök történelmi tetteit, sikeres válságmenedzselését, a környezettel összhangban megvalósított reformjait és a szélesebb néptömegek felemelkedése iránti elkötelezettségét méltatta. Buza Ernő, az alapítvány kuratóriumi elnöke a Wekerle család 19. század végén és 20. század elején betöltött jelentős történelmi szerepéről, a volt miniszterelnök és pénzügyminiszter fia szakmai és politikusi érdemeiről és a sírkertben nyugvó családtagok életéről emlékezett meg. A Wekerle leszármazók nevében Dr. Patay Géza mondott köszönetet és osztotta meg a családi emlékeket a megjelentekkel. Az átadáson részt vettek Szabó István, Pest Megye Közgyűlése elnöke, Fenyves Péter, Mór város polgármestere, Mészáros Sándor, Nyáregyháza polgármestere, továbbá több település - többek között Mór, Wekerle Sándor miniszterelnök szülővárosa és kispesti Wekerletelep városrész - Wekerle hagyományőrzői és a sírkert megújításához segítséget nyújtó neves közéleti személyiségek. A felújítást 2020-ban Szakállas Lajos, a Két Szív Római Katolikus Plébánia diakónusa kezdeményezte és irányította. A rendezvény emléktábla leleplezéssel és a sírkert püspöki megáldásával zárult.

Fotók: Hrubos Zsolt